אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 699 - 18/03/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kolatid

 
שאלות
 
 
הפקדה לפי תיקון 190 - מה דין המוטבים

מי שהפקיד כסף לפי תיקון 190 ונפטר אחרי כמה שנים, האם המוטב או היורש יוכל לקבל את הכסף ללא מס רווחי הון על התקופה עד הפטירה, או שיהיה חייב במס רווחי הון על הרווחים אם ימשוך באופן הוני? אם ימשוך קצבה האם יהיה פטור ממס רווחי הון?

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אבי קדוש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
עובד קיבל אישור לרצף פיצויים ולא עלה בידו למצוא מעסיק בתוך שנה – מה עושים?

במאמר זה נעסוק בעובד שמסיים עבודה, ומקבל אישור לרצף קצבה ורצף פיצויים, אך למרבה הצער לא מוצא מעסיק חדש שיפקיד על שמו לקופה לפיצויים בתוך 12 חודשים כנדרש להחלת רצף פיצויים. אז מה עושים? כיצד מתחשבנים מול שלטונות המס? מדובר למעשה באירוע מס, שכן במקום רצף הפיצויים והקצבה שביקש העובד להחיל לפני שנה, כעת עליו להתחשבן עבור הכספים שניתנו במעמד סיום העבודה.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
מבוטחת ללא כל תקופת אכשרה, שקיבלה קצבת נכות כללית במשך ימים ספורים לפני גיל פרישה - זכאית לקצבת זקנה (הלכת שירזי אליס)

ביום 4.9.2018 ניתן פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה בעניין שירזי אליס. מדובר בערעור של המוסד לביטוח לאומי על קביעת בית הדין האזורי, שהעניק זכאות לקצבת זקנה מלאה ומידית למבוטחת עם הגיעה לגיל פרישה (62), אף שלא צברה תקופת אכשרה כלל, זאת עקב קבלת קצבת נכות כללית במשך ימים ספורים עובר ליום ההגעה לגיל הפרישה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הכנסות עובד שכיר הפטורות מתשלום דמי ביטוח

מטרת החוזר לפרט את המצבים בהם הכנסת עובד שכיר פטורה מתשלום דמי ביטוח.
יודגש, כי פטור מתשלום דמי ביטוח ניתן במקרים מצומצמים בלבד המעוגנים בחוק, כך שמרבית רכיבי השכר חייבים בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
מיסוי מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
מיסוי "המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור, תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, ניכוי הוצאות, ניהול ספרים, קיזוז תשומות ועוד. חבויות המס מותנות, במקרים רבים באופי המלכ"ר, פעילויותיו, המנהלים והעובדים בו. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם מיסוי "המגזר השלישי" בהיבט מס הכנסה ומס ערך מוסף.
יום עיון מיוחד בנושא יום הבחירות, ובנושאים נוספים: שעות עבודה ומנוחה, חופשה, מחלה וחגים
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי עבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נסקור את הנושאים הבוערים, בגדר "מורה נבוכים" למעסיק, וזאת במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חברות ארנק, משיכות בעלים ויתרות חובה של בעלי שליטה - טיפול בדוחות חברות ודוחות אישיים
ההוראות החדשות לחברות ארנק ויתרות חובה של בעלי שליטה חלות החל מדוחות שנת המס 2017 שזה עתה מוגשים על ידי המייצגים השונים. מטרת יום העיון לסייע ביישום החקיקה החדשה תוך סקירת הוראות החוק והחוזרים, טפסים חדשים שיש להגיש בהתאם לשינויי החקיקה, הן בהיבט מס הכנסה והן בהיבט ביטוח לאומי. הנכם מוזמנים לשלוח אלינו שאלות מראש על מנת שנוכל להתייחס אליהן ביום העיון
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
סדנת אקסל טבלאי לאנשי כספים
הכרת השימוש ב-Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. דגש הקורס הוא על עבודה מול מסדי נתונים ומיועד בעיקר לכלכלנים ואנשי כספים, העובדים באופן שוטף עם התוכנה.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
 
טופס 161- אפריל 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית