אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 667 - 15/07/2018

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kol atid

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (תיקון מס' 21), התשע"ח-2018

בתאריך ה-08/07/18, פורסם תיקון מס' 21 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים. על פי הוראות התיקון, באם המעביד לא ימציא הודעה לקופת הגמל של העובד בדבר כוונתו לקבל החזר של כספי הפיצויים , בתוך 4 חודשים מסיום יחסי העבודה , אזי העובד יהיה זכאי לכספי הפיצויים שנותרו בקופה.

לפרסום ברשומות - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
 
אירוע מס בין בני זוג שמתגרשים בהעברת פנסיה

בני זוג קרוב לגיל פרישה מתגרשים ולפי חוק חלוקת חסכון פנסיוני מ-2014 רוצים להעביר חלק מהכספים בקרן פנסיה של הבעל לקרן הפנסיה של האישה. האם ההעברה תחויב במס?

לתשובה מאת רו"ח ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
מיהם השאירים הזכאים עפ"י התקנון האחיד של קרנות הפנסיה הוותיקות?

מאמר זה עוסק בהגדרת "שאירים" בקרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. בתקנון האחיד הגדרת שאיר עמית פעיל ושאיר פנסיונר היא זהה, אולם, ישנה הבחנה בין הגדרת אלמנ/ה של עמית פעיל לבין הגדרת אלמנ/ה של עמית פנסיונר.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
הסכמים קיבוציים
 
 
צו הרחבה בענף ההיסעים - 1.7.2018

בתאריך 1/7/2018 פורסם צו הרחבה בענף ההיסעים. הצו מפרט את הזכויות הסוציאליות של העובדים בענף, לרבות הפקדות לגמל ולקרן השתלמות.

לצו ההרחבה המלא - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בת זוג של נפטר הוכרה כידועה בציבור של בן זוגה המנוח על אף שלא התגוררה יחד עמו כל התקופה באופן קבוע באותו בית

בית הדין האזורי לעבודה קיבל תביעה שהגישה תובעת להכיר בה כידועה בציבור של בן זוגה המנוח לצורך קבלת קצבת שארים. נקבע כי התובעת עמדה בנטל הנדרש ממנה והוכיחה כי ניהלה עם המנוח משק בית משותף, זאת למרות העובדה כי לא התגוררו יחד כל התקופה באופן קבוע, באותו בית. נקבע כי בהתאם לפסיקה, יש לפרש את דרישת המגורים במובנה המושגי וגם מי שאינם מתגוררים יחדיו, אך מבלים חלק גדול מזמנם בצוותא וחיים חיי שיתוף אמיתיים ייחשבו בנסיבות מסוימות כ"ידועים בציבור", כאשר הכוונה הינה קשירת גורל ורצון לחיים יחדיו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום העיון מוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המיסים, בכל הקשור לעובדים שכירים. סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס, מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים הגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי שכר, מעסיקים, מנהלי חשבונות, רואי חשבון ויועצי מס. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
מחלקת "כל עובד" בחברת "חשבים" ביום עיון מיוחד בנושאי: חוק שעות עבודה ומנוחה, הגברת האכיפה ותלוש השכר
דיני העבודה היו מאז ומעולם אבן יסוד ביחסי עבודה בכל המגזרים במשק הישראלי. חשיבותם של חוקי העבודה נעוצה, בראש ובראשונה, בחובת המעסיקים בהקפדה על קיומם, תוך שמירה על הזכויות הסוציאליות המוענקות מכוחם לעובדים. במסגרת חוקי העבודה ישנן הגבלות ומגנוני הסדרה ואכיפה ייחודיים, שמטרתם להגן על עובדים מפני הפרתם ומפני פגיעה בזכויותיהם.
ביטקוין ומטבעות דיגיטאליים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בעולמנו החדש - עולם המטבעות הדיגיטליים. סקירות מקיפות לגבי הדין בישראל, היכרות עם הביטקוין ועולם המטבעות הדיגיטליים, פתרונות טכנולוגיים לחשובי ודיווחי מס, סוגיות מיסוי לרואי חשבון ומייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
יום עיון למנהלות לשכה ולבעלי תפקידים אדמיניסטרטיביים
המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת - ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. המשימה קשה תמיד אך קשה שבעתיים בימים של סוף שנה ותחילת שנה. נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית את המשרד או את הלשכה בארגונים ובתאגידים במדינת ישראל.
סודות הגבייה האפקטיבית 2018
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, ותוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
הסמכת חשבי שכר בכירים - מכללת חשבים בשיתוף היחידה ללימודי תעודה והמשך, הקריה האקדמית אונו
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס דיני עבודה
זו שנה שנייה ברציפות בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית והחלטות מיסוי המשליכות על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתה לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהן במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות וריענון הידע הקיים גם למי שיש ידע במע"מ. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאת חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית