אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 682 - 18/11/2018

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kol atid

 
מאמרי מומחים
 
 
כיצד נגדיל את הפטור ממס ריווחי הון בהפקדה לקרן השתלמות?

רבות דובר על חשיבות החיסכון בקרן השתלמות, חיסכון הוני עם אפשרות למימוש הכספים בטווח הקצר לכל מטרה, לצד בטחון כלכלי נוסף לגיל הפרישה, דמי ניהול נמוכים, פטור ממס לעובד בעת ההפקדה (עד תקרה), התרת ההוצאה למעסיק ולעצמאי, פטור ממס רווחי הון עד תקרת ההפקדה המוטבת ועוד. ננסה לסקור היום את הנושא, ואולי אפילו לחדש לכם בכמה נקודות לגבי עובדים שהם שכירים וגם עצמאים.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
המקדם המובטח לבדו, אינו שיקול לקבלת קצבה מביטוח מנהלים

בחלק מהפוליסות ששוקו בין השנים 2001 ל- 2004 מגולמת ריבית תחשיבית של 2.5%. האם יש לבחון פוליסות אלו בצורה אחרת כאשר בוחנים מעבר מביטוח מנהלים לקרן פנסיה?

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
טיפול בפניות איכות מידע - עדכון

ביום 1 במאי 2018 פורסם חוזר גופים מוסדיים 2018-9-11 "מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני - עדכון" (1.5.2018) ובהתאם לו נקבע כי עדכון הגרסה הבא של המסלקה הפנסיונית יתבצע ביום 25 בנובמבר 2018 . במסגרת חוזר זה נדחה מועד התחילה של חוזר איכות מידע והותאם למועד העלאת הגרסה הבאה כאמור, וזאת במטרה להתאים את תהליכי הטיפול בפניות איכות מידע לחוזר מבנה אחיד.

לחוזר אגף שוק ההון - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה תביעת מובילים לקבלת זכויות מחברת ריהוט בטענה כי בין הצדדים התקיימו יחסי עובד-מעסיק

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה שהגישו מובילים נגד חברה שעוסקת בייבוא רהיטים לקבלת זכויות הנובעות מקיומם של יחסי עובד- מעסיק. נקבע כי מערכת היחסים בין המובילים לבין החברה הייתה מסחרית במהותה ובאופן התנהלותה, כמקובל בין נותן שירות למקבל שירות.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
היערכות לסוף שנת המס 2018
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה במס שיושמה והונהגה בשנת 2018, והשלכותיה על הדוחות השנתיים על פי שינויי החקיקה שנקבעו במסגרת חוק ההסדרים. כגון: חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; עידוד בנייה להשכרה והטבות מס בהתחדשות עירונית; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. * מושב מיסוי ליחידים ותאגידים * מושב מיסוי פנסיוני * מושב מיסוי עובדים ומעסיקים יפתח את הכנס אורח הכבוד ד"ר אלכס קומן המשתתפים יוכלו לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
Excel ביניים - לראשונה בדרום הארץ!
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון למנהלות לשכה ולבעלי תפקידים אדמיניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת - ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. המשימה קשה תמיד אך קשה שבעתיים בימים של סוף שנה ותחילת שנה. ביום העיון נציג לכם את הכלים היישומיים (טכניקות, כלים ושיטות) לניהול מיטבי של הלשכה. נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית