אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 707 - 19/05/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

19.5

 
שאלות
 
 
תשלומי הפרשי השלמה רטרואקטיבית לקופות גמל בגין פיצויים של שנים קודמות

יש להפריד בין הסכום המוכר למס לצורך תשלום פיצויי פיטורין בעת ההפקדה, כלומר אצל המעסיק, לבין הסכום הפטור ממס המוכר אצל העובד בעת משיכת הכספים אשר מוגבל לפי התקרה של סעיף 9(7א) לפקודת מס הכנסה. על פי האמור לעיל, "התקרה" לעניין הפרשי ההשלמה לפיצויי פיטורין היא על פי חבות לפיצויי פיטורין שבהם יהיה חייב המעסיק, כלומר על פי החוק ועד לתקרה שבגינה ניתן להכיר בהפקדות המעביד

לתשובה מאת רו"ח עופר קירו - לחץ כאן
 
משיכת פיצויי פיטורין בידי בעל שליטה בגיל פרישה שממשיך לעבוד במשרה חלקית אינה פטורה ממס

כדי שבעל שליטה יקבל פטור ממס על פיצויי פיטורין לפי סעיף 9(7א) לפקודת מס הכנסה הוא צריך לפרוש מהעבודה בחברה כלומר להפסיק את עבודתו בכלל ולא להמשיך לעבוד בחברה, גם לא במשרה חלקית.

לתשובה מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
אפשרות ל פריסת שכר על פי סעיף 8ג לפקודה בגין הפרשי שכר שנקבעו לזכות עובד שכיר בתביעה נגד המוסד לביטוח לאומי - שנתיים לאחר פירוק חברה וחוב מעסיק

לטעמי ניתן לבקש פריסה לאחור מכוח סעיף 8(ג) על תקבולי ביטוח לאומי מכוח הביטוח מפני פשיטת רגל של מעסיקים, שמקבל עובד כמתואר בשאלה, ולייחס את ההכנסה מ"שכר עבודה" ששולמה על ידי הביטוח הלאומי לשנות המס בהן הייתה אמורה להשתלם במקור המשכורת הזו מהמעסיק לו לא פשט את הרגל.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) רונן ארויו - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
הפקדות עצמאי לגמל ולכיסוי ביטוחי

עצמאים בעלי הכנסה גבוהה, אינם יכולים להסתפק בהפקדות לקופה פנסיונית בסכומים המוגבלים בהטבות המס. הדבר יביא לפרישתם בעוני. עלינו להציג בפניהם את הפער הצפוי, ולעודד אותם להפקיד הפקדות נוספות לקופות/פוליסות לחיסכון, להשקיע באפיקים נוספים וכו', כדי שבפרישתם, ייהנו מעצמאות ומרווחה כלכלית.

למאמר מאת עיועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחה ערעור של יועץ פיננסי – סכום הפיצויים שקיבל במסגרת הסדר פשרה בגין 'עוגמת נפש' יחויב במס כהכנסה פירותית

בית המשפט המחוזי דחה ערעור הנוגע לסיווגם של תשלומים ששולמו ליועץ פיננסי על פי הסכם פשרה שהביא לידי סיום שתי תביעות שהגיש נגד מעסיקיו ובין היתר כלל רכיב של "עוגמת נפש" בגובה של 2 מיליון ₪. נקבע כי לא עלה בידי היועץ להוכיח כי המהות האמתית של התשלום בסכום של 500,000 דולר (בניכוי יחסי של שכר טרחת עו"ד) היא פיצוי בגין "עוגמת נפש". עוד נקבע כי היועץ לא הוכיח את תוכן עוגמת הנפש שנגרמה לו ולא הביא ראיות משכנעות בגין מה שולם לו סכום כה חריג וכיצד חושב.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון המשולש הפנסיוני
הנכם מוזמנים להתעדכן בעולם הפנסיה- הלכה למעשה. דיני עבודה- העברת כספים ושמירה על זכויות העובדים, שינויים וחידושים בתקנון קרנות הפנסיה, מיסוי פנסיוני- הטבות מס ניכויים וזיכויים.
סדנת אקסל טבלאי לאנשי כספים
הכרת השימוש ב-Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. דגש הקורס הוא על עבודה מול מסדי נתונים ומיועד בעיקר לכלכלנים ואנשי כספים, העובדים באופן שוטף עם התוכנה.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול. * זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות * ייצוג נכון בפני פקיד השומה * פסילת ספרים * ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים * מסמכים ממוחשבים
ביטוח לאומי
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד..
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
נושא העסקתם של עובדים זרים ומסתננים בישראל, הינו נושא חשוב שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יום העיון יעסוק בפן המשפטי ובפן המיסויי של העסקתם בדיני עבודה, וכן יעניק נקודת מבט פרקטית על התנהלות המעסיקים מול גורמי הממשלה הרלבנטיים. יום העיון יכלול הרצאות אורח מיוחדות של רו"ח רמי אריה, מומחה במיסוי, וכן של ראש מינהל האוכלוסין במשרד הפנים.
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
סדנת אקסל טבלאי לאנשי כספים
הכרת השימוש ב-Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. דגש הקורס הוא על עבודה מול מסדי נתונים ומיועד בעיקר לכלכלנים ואנשי כספים, העובדים באופן שוטף עם התוכנה.
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
 
 
יום עיון המשולש הפנסיוני- 23.5.19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית