סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 756 - 24/05/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 24.5

 
שאלות
 
 
התנאים לפריסת כספי תגמולים שנמשכו במשיכה חד פעמית

ככל שמדובר בהיוון קצבה, ניתן לפרוס עד 6 שנים קדימה. בשונה ממענק פרישה, בהיוון קצבה שנות הפריסה אינן מותנות במספר שנות עבודה אלא בגיל של הנישום. היה ומדובר בכספים שנמשכו שלא כדין - מקופ"ג לקצבה או מקופ"ג לתגמולים - הרי שהחבות במס תהיה בגובה 35% (לכל הפחות, ועד לשיעור המס השולי של הנישום), לפי סעיף 87 לפקודה ומכוח התקנות על פיו. במקרה זה, אין רלוונטיות לפריסה.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אבי קדוש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
החל"ת הסתיים? 6 דברים שעליכם לוודא

בחודש האחרון עשרות אלפי עובדים החלו לחזור לעבודתם אחרי שנמצאו בחל"ת. בעבורם ריכזנו כאן 6 נקודות קריטיות לצורך שמירה על זכויותיהם במקום העבודה.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה גם למי שפוטר עד ה- 30.04

אם הוציאו אותך לחל"ת או פוטרת מ- 1.3.20 עד 30.4.20, ויש לך לפחות 6 חודשי עבודה ב-18 החודשים האחרונים, תוכל להיות זכאי לדמי אבטלה. במקרה זה הזכאות היא למחצית מימי האבטלה לעומת מי שצבר 12 חודשי עבודה.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
בדיקת זכאות למענק הסתגלות לבני 67+ עבור חודש מאי

מי שמילא בטופס הבקשה למענק הסתגלות תאריך חזרה לעבודה בחודש מאי, ועדיין לא חזר לעבודה - מתבקש למלא שוב בקשה למענק, כדי שנוכל לבדוק את זכאותו עבור חודש מאי.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חברה מעסיקה נקנסה לאחר שניכתה שלא כדין משכר עובדיה סכומים המיועדים לקופות בלי להעבירם ליעדם

בית הדין האזורי לעבודה השית קנס בגובה של 100,000 ₪ על חברה שהורשעה בביצוע עבירות בניגוד לחוק הגנת השכר לאחר שניכתה שלא כדין כספים של שניים מעובדיה. נקבע בשים לב לפסיקת בית הדין הארצי לעבודה, לסכומים שנקבעו בבתי הדין האזוריים, לזמן שחלף ממועד ביצוע העבירה ולכך שהחברה בהליך פירוק, יש לגזור עליה קנס בסך 100,000 ₪, היינו, סך של 50,000 ₪ בגין כל עובד.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
המגזר השלישי - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
סגור חלון
יום עיון תלוש שכר יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית