מבזקים בנושא גמל ופנסיה : גיליון 728 - כל עתיד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 728 - 27/10/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kol atid

 
שאלות
 
 
גילום שווי הטבה אינו מהווה רכיב לפיצויי פיטורים

נושא רכיב שכר המשולם לשם גילום שווי ההטבה, הוכרע בבג"צ 4838/03 קרן קיימת לישראל נגד בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, מיום 17.1.2005, שבו נקבע שגילום שווי הטבה אינו רכיב לחישוב גמלה. על בסיס הלכה זו נקבע בבתי הדין האזוריים לעבודה כי גילום שווי ההטבה אינו רכיב אף לגבי פיצויי פיטורים.

לתשובה מאת עו"ד עמוס הלפרין - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
התחלות חדשות – חבות מעסיק להפקיד לגמל עבור עובד חדש

המועד שבו יש להתחיל ולהפקיד, משתנה בהתאם למצבו של העובד בעת שהתחיל לעבוד אצל המעסיק החדש. עובד המתחיל עבודה אצל מעסיק חדש זכאי להפקדות פנסיוניות של המעסיק לקופה על שמו, מתום תקופת המתנה בת 6 חודשים, או מתום 3 חודשים (רטרואקטיבית) אם הגיע מבוטח בהסדר קיים.

למאמר יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דחיית עליית גרסה 10 של ממשק הניוד במסלקה הפנסיונית

מטרת הדחייה הינה לאפשר לכלל הגופים המוסדיים ובדגש לאלו שלא העבירו אישור מעבר סופי מהמסלקה הפנסיונית או הצהרת מנכ"ל בדבר מוכנותם, לסיים באופן מיטבי את ההיערכות להעלאת ממשק הניוד. על הגופים המוסדיים להעביר אישורי מעבר סופי על עמידה בדרישות המוכנות התפעולית והטכנית לצורך יישום ממשק הניוד עד ליום 12 בפברואר 2020 .

לחוזר אגף שוק ההון - לחץ כאן
 
חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני – עדכון

מתוך הבנה שתהליך הניוד מהווה תהליך חשוב ומהותי בשוק החיסכון הפנסיוני ועל מנת למנוע פגיעה בציבור העמיתים והמבוטחים, החליט הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון לדחות את מועד התחילה של ממשק הניוד ליום 23 בפברואר 2020 . כמו כן, הוחלט לדחות את מועד התחילה של התיקונים בממשק מעסיקים ולנתק את הפיתוח המקביל של ממשק מעסיקים יחד עם ממשק ניוד, כך שמועד התחילה של השינויים בממשק מעסיקים יהיה ביום 21 ביוני 2020 .

לחוזר אגף שוק ההון - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אושרה בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד חברת "כלל" – לא עדכנה את סכום ביטוח החיים בעקבות פירעון מוקדם חלקי של הלוואה למשכנתא

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה נגד חברת "כלל" בטענה לגביית יתר של דמי ביטוח, שלא כדין, בגין ביטוח חיים הנלווה להלוואת משכנתא, ע"י אי עדכון סכום הביטוח בעקבות פירעון מוקדם חלקי של ההלוואה בהתאם ליתרת ההלוואה העדכנית. נקבע כי חובתה החוזית של "כלל" לנהוג בתום לב ובהגינות ביחסיה עם לקוחותיה ובשימוש בזכויות הנובעות מחוזה, בכל הקשור להסכם ההלוואה, חייבה את כלל ליידע את לקוחותיה על השלכות הפירעון המוקדם על חוזה הביטוח ועל אפשרותם להקטין את סכום הביטוח ולצמצם את הוצאותיהם בגין הלוואת המשכנתא.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
סגור חלון
יום עיון שינויים בפנסיה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית