סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 772 - 13/09/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 13.9

 
שאלות
 
 
קיבוע זכויות למי שהגיע לגיל פרישה וממשיך לעבוד

בהיבט המיסויי, אין כל מניעה להתחיל לקבל קצבה מתוכנית פנסיונית, הן מרכיב הפיצויים והן מרכיב התגמולים תוך כדי המשך עבודה. חלק הפיצויים שיימשך בפטור ממס בפרישה מעבודה ונובע מהתקופה שלאחר גיל הזכאות (גיל פרישה או המועד שבו מתחילים לקבל קצבה, המאוחר שבהם) ביחס לתקופת העבודה בכללותה, אינו משפיע על הפטור ל"קצבה מזכה".

לתשובה מאת רו"ח ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
מחליפים עבודה? מה לעשות עם תכנית הפנסיה שלכם

מזל טוב, התחלתם עבודה חדשה. הנה חמישה דברים שחשוב לזכור לגבי קרן הפנסיה שלכם, החל משמירה על הכיסויים הביטוחיים בקרן הפנסיה ועד לבדיקת דמי הניהול שאתם משלמים.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון למעסיקים בנוגע לדיווח על עובד שיצא לחל"ת בפעם השנייה

מעסיק שהוציא את העובד שלו לחל"ת בפעם השנייה, כלומר העובד היה בחל"ת, חזר לעבודה ויצא שוב לחל"ת, צריך לדווח לנו על היציאה השנייה לחל"ת ב"קובץ הפסקת עבודה", הכולל תאריך הפסקת עבודה וסיבת הפסקת עבודה. את הקובץ יש ליצור במערכת השכר, ולדווח על פי ההוראות של מערכת השכר.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מי שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה

מובטל שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה יוכל לקבל דמי אבטלה מ- 1.7.20 עד 30.6.21. כדי לקבל דמי אבטלה מחודש יולי 2020 יש להירשם בשירות התעסוקה

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
טעות עליה הסתמך מעסיק הובילה להפחתת הלנת פיצויי פיטורים למחצית מקביעה מקורית

מזכירה ותיקה במשרד עורכי דין תבעה בבית הדין האזורי את המעסיק בגין הפרת זכויות שונות המגיעות לה ועיקרן בטענה כי בסיום העסקה לא קיבלה את פיצויי הפיטורים וכן לא נערך לה שימוע כדין. נקבע כי העובדת זכאית לפיצויי בגין אי קיום שימוע ע"ס 30,000 ש"ח, פיצויי פיטורים וכן פיצויי בגין הלנת פיצויי הפיטורים. המעסיק ערער על כלל החיובים בבית הדין הארצי ועיקרי טענותיו התבססו על כך שיש לקזז את כספי הפיצויים מהכספים שנצברו לזכות העובדת בקרן השתלמות וקופת הגמל. נטען כי העובדת הייתה המוציאה והמביאה בכל הקשור לתשלום שכרה והתנאים הנלווים, לרבות התקשרות עם משרד רו"ח. לפיכך, נטען כי המעסיק הולך שולל בכל הקשור לזכויותיה השונות בקופות הגמל. נטען כי החתימה על הצטרפות לקופת גמל שעל פיו ההפקדות הם לתגמולים בלבד ולא תגמולים ופיצויי פיטורים, אינה חתימתו. נקבע כי טענת המעסיק לקיזוזים מחבות כספי פיצויי הפיטורים נידחת שהרי חתם על מידי חודש בחודשו על מסמכים ברורים וקצרים להעברת הכספים. יחד עם זאת, נקבע כי אין בקבלת טענת העובדת כדי לשלול את טענת המעסיק לפיה מתוך טעות סבר כי הכספים שבקרן ההשתלמות וקופת הגמל ממצים את חובתו לעניין תשלום פיצויי פיטורים לעובדת ועל כך ניתן ללמוד גם מהעובדה שבסיום היחסים הפנה את העובדת לגבות את כספי הפיצויים מקופת הגמל. אומנם משהועמד המעסיק על טעותו היה עליו לשלם את פיצויי הפיטורים אך נקבע כי יש להתחשב חלקית בהליך מחשבתו ולהפחית את סכום פיצויי ההלנה אך לא לבטלם וכך נפסק פיצויי הלנה ע"ס 45,000 ש"ח במקום 90,000 ש"ח אשר נקבעו בבית הדין האזורי (ע"ע 31967-01-19, יורם שפטל נ' סילבי מאיר, מיום 4.02.2020).

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית