סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 779 - 08/11/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 1.11

 
שאלות
 
 
מענק פרישה מוות/ רצף מעסיקים

אני מניח כי במועד סיום העבודה בחברה א יצא טופס 161 והעניין גם דווח למס הכנסה. בהתאם, אירוע המס היה במועד סיום העבודה ומאחר ומועד הפטירה היה מאוחר מכך, לא ניתן לתבוע פטור כפול לשארים. כמו כן, לא ניתן לבצע רצף פיצויים בדיעבד. ביצוע הרצף מותנה בהגשת הבקשה במועד למס הכנסה ומציאת מעסיק חדש שישלם לפיצויים.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
עצמאים, המדינה דואגת לכם! (על חשבונכם)

פנסיית החובה והאפשרות למשיכת כספים אינה הבשורה לה המתין ציבור העצמאים במדינת ישראל. על העצמאים לקחת בחשבון בשיקולי ההשקעה את החשש התמידי ממשבר כלכלי. לצד החיסכון הפנסיוני המעניק הטבות מס יש לשלב גם חיסכון לטווח קצר בקופת גמל להשקעה ובקרן השתלמות שיאפשר לצלוח משברים עתידים.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
תזכיר חוק – תשלום לעובדים עבור ימי בידוד עקב הקורונה

פורסם תזכיר חוק להסדרת תשלום לעובדים הנמצאים בימי בידוד עקב הקורונה, באופן שהתשלום יכוסה על ידי המעסיקים ועל ידי המדינה, בהתאם למספר ימי המחלה שהעובד זכאי לו. הוראות אלו לא יחולו לגבי עובדים שחלו בפועל בקורונה לגביהם יחול חוק ימי מחלה הקיים, וכן שמורה לעובדים שחלו תוך מהלך עבודתם להגיש תביעה לקצבת נפגעי עבודה ממוסד לביטוח לאומי

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
רשות שוק ההון מפרסמת את מדד השירות לשנת 2019 בתחומי הביטוח והחיסכון הפנסיוני

מטרת המדד הינה הגברת השקיפות לציבור החוסכים והמבוטחים לצד הגברת התחרות בתחום השירות.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחה ערעורו של גמלאי שעבד בשירות המדינה - לא נפל כל פגם בהחלטת מנהלת הגמלאות בסוגיית אופן חישוב המשכורת הקובעת שלו

בית הדין הארצי לעבודה דחה ערעור שהגיש גמלאי שעבד בתפקידים בכירים בשירות המדינה. עניינו של הערעור במחלוקת שהתגלעה בין המערער למנהלת הגמלאות באשר לאופן חישוב המשכורת הקובעת שלו. הגמלאי טען כי הוא זכאי לקצבה לפי משכורת קובעת כוללת בהתאם לתקופות השירות בפועל לפי כתב מינוי ולפי חוזה בכירים וכי חלקה היחסי של המשכורת לפי חוזה בכירים גבוה יותר מחלקה היחסי של המשכורת לפי כתב מינוי (כ - 57.71% בגין תקופה של 20.583 שנים מתוך תקופה כוללת של 35.666 שנים בשירות המדינה). נקבע כי יש לקבל את עמדת המדינה לפיה תקופת השירות בצבא קבע, בגינה נרכשו זכויות לפנסיה תקציבית מכוח תקנות הגמלאות, מהווה אף היא חלק מהתקופה שיש לכללה בתקופת העבודה במדינה טרם חוזה הבכירים, כך שתקופת העבודה לפי כתב המינוי - הכוללת את תקופת השירות בצה"ל - ארוכה יותר מתקופת העבודה לפי חוזה בכירים.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
היערכות לסוף שנת המס 2020 בתחום הביטוח הלאומי בצל משבר הקורונה
כחלק מההיערכות לסוף שנת המס בחרנו להקדיש יום עיון נפרד לתחום הביטוח הלאומי, שבו נביא את כלל העדכונים והשינויים, ואת ההוראות המיוחדות למעסיקים, לשכירים, לעצמאיים, למובטלים, לעובדים בחל"ת ולמקבלי קצבאות וגמלאות. נסקור את מענקי הקורונה של רשות המסים ואת המענקים שמשלם הביטוח הלאומי, ועוד נושאים חשובים המסכמים את השנה. ומסייעים למייצגים, למעסיקים ולציבור העצמאים להיערך נכון לתום שנת 2020 ואף לתחילת שנת 2021.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
השתלמות מע"מ
שלושת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
 
סגור חלון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית