מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 811 - 27/06/2021

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 21.6

 
שאלות
 
 
משיכת כספי פיצויים מקופת גמל לקצבה ובקשה לבצע רצף קצבה לאחר שנתיים מיום הפרישה

ככלל – לא תתאפשר חרטה חלקית מרצף קצבה. בענייננו, אותה בחירה "פסיבית" ברצף קצבה, שמתרחשת בשל הוראת החוק האמורה ואשר נובעת מהיעדר דיווח למנהל על בחירתו של הנישום בנעשה בכספי הפיצויים שבקופה, עשויה לגרום לנזק משמעותי לנישום – שיידרש עתה להתחשבן עם פקיד השומה על כל כספי הפיצויים העומדים לרשותו בקופות הגמל לקצבה ואשר הופקדו על ידי אותו המעסיק. הנישום לא יוכל לבחור עתה ברצף קצבה רק על חלק מהכספים המופקדים בקופה (אף לא על כספי פיצויים המופקדים בקופה אחרת, ככל שאלו הופקדו על ידי אותו המעסיק).

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח אבי קדוש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
מהו קיבוע זכויות ואיך הוא יכול לחסוך לכם כסף בפנסיה

קיבוע זכויות בפרישה באצעות טופס 161ד יחסוך לכם כסף בפנסיה. באמצעות קיבוע זכויות אתם זכאים לנצל את הפטור ממס ההכנסה המגיע לכם. באפשרותכם לנצל את הפטור, כסכום חד פעמי, כפטור על קצבת הזקנה או שילוב של השניים.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
חוזר מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני - עדכון

במטרה לייעל את תהליכי העבודה, הוחלט להוסיף נדבכים נוספים לרשומה האחידה ולספק מענה לכלל התהליכים המרכזיים בשוק החיסכון הפנסיוני, החל משלב ההצטרפות, דרך שינויים הנעשים במהלך תקופת העבודה במוצרי החיסכון הפנסיוני של הלקוח, לרבות העברת כספים בין – קופות גמל, עדכון מסלול ביטוח, מסלול השקעה, מינוי מוטבים ועד להנגשת מידע לעובד ולמעסיק בעת - עזיבת מקום העבודה. כחלק מייעול תהליכי העבודה בשוק ולאור ההתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות, הוחלט בחוזר זה לקצר את לוחות הזמנים להעברת מידע, להבטיח הנגשת מידע עדכני ולאפשר השלמת פעולות באופן מיידי. זאת, במטרה לאפשר ללקוח או לבעל רישיון הפועל מטעמו, לקבל את מלוא המידע הנדרש במועד שבו הוא נדרש לנושא, להוציא אל הפועל את ההחלטה ולקבל חיווי מידי על השלמתה. לצד הוספת ממשקים חדשים לחוזר וקיצור לוחות הזמנים, הוחלט לשים דגש בתיקון לחוזר זה על גיבוש תפיסה מערכתית כוללת, שתכליתה לחבר את הממשקים השונים המרכיבים את הרשומה האחידה לכדי מספר תהליכים מרכזיים, ולייצר סנכרון בין כל הגורמים המעורבים בתהליך.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
תשלום מענק למקבלי קצבאות נכות בחודש יוני 2021

המוסד לביטוח לאומי מפרסם את סכומי ושיעורי מענקי הפעימה השנייה שישולמו ביוני 2021 למקבלי קצבאות נכות כללית, קצבת שירותים מיוחדים, קצבת ילד נכה, קצבת אזרח ותיק (זקנה) עם השלמה לקצבת נכות כללית

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אושר הסדר פשרה בייצוגית נגד חברת מגדל מקפת ומגדל חברה לביטוח – מבוטחיהן יקבלו פיצויים בסך 12 מיליון ₪

בית המשפט המחוזי אישר פשרה בתובענה ייצוגית שהוגשה נגד חברת מגדל מקפת קרנות פנסיה ומגדל חברה לביטוח לאחר שעובד החברות הורשע בעבירות שעניינן ביצוע פעולות אסורות בחשבונות שנוהלו באותה עת אצל החברות לטובת העמיתים והמבוטחים שלהן. נקבע כי סיום ההליך בדרך של הסדר הפשרה המוצע יהיה לטובת הקבוצה, בהתחשב במהותה של הבקשה והרקע לה, הסיכונים אל מול הסיכויים ביחס לכל אחד מהצדדים, המשאבים שידרשו לניהול ההליך והיתרונות לקבוצה המגולמים בהסדר הפשרה.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עובד -סטריפ למטה