מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 833 - 05/12/2021

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 5.12

 
שאלות
 
 
מיסוי הפקדת פדיון ימי מחלה לקופת פנסיה

הפקדת כספי פדיון ימי המחלה בקופת הפיצויים תיחשב להפקדת פיצויים מעבר ל"תקרת הפיצויים" (כהגדרתה בסעיף 3(ה3) לפקודה), ולפיכך ההפקדה תהיה חייבת במס במועד ההפקדה.

לתשובה מאת רו"ח אבי קדוש - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
אחת ולתמיד: מהן ההטבות שעצמאים מקבלים כשהם חוסכים לפנסיה?

כן פנסיה או לא פנסיה? בכל שנה עצמאים מנהלים את הדיון הזה בינם לבין אלפי עצמאים בישראל. מצד אחד ישנה חובה לחסוך לפנסיה ומצד שני הקנס כל כך נמוך ולכן הדיון האם להפקיד לחיסכון הפנסיוני לא צריך להגיע מצד הקנס אלא מצד הדבש. מה תיתן לנו ההפקדה לחיסכון הפנסיוני וכשמדובר בעצמאים יש כאן מספר הטבות מס, הטבת מס במעמד ההפקדה, הטבת מס לאורך תקופת החיסכון וכמובן במהלך המשיכה.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
טבלת גיל פרישה חדש לנשים מינואר 2022

טבלת גיל פרישה חדש לנשים מינואר 2022 לפי חוק ההתייעלות הכלכלית שפורסם ב-15.11.2021

לטבלה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דוח שנתי 2020: פרק א' - סקירת פעילות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

בהמשך לדוח הממונה לשנת 2020 שהוגש למשרד האוצר ע"י ההמונה על שוק ההון ביטוח ןחיסכון, מובא פרק א' בנושא 'סקירת פעילות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון'. סקירת הפעילות השנתית מחולקת לפעולות בהן נקטה הרשות במטרה לשמור על ציבור החוסכים והמבוטחים לאור אתגרי נגיף הקורונה ולפעילויות השוטפות בהן עוסקת הרשות הן בשגרה והן בחירום, מתוקף תפקידיה המנויים בחוק.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
הון עצמי נוסף לבעל רישיון להפעלת מערכת לתיווך באשראי

מערכת לתיווך באשראי היא מערכת מקוונת המשמשת לתיווך בין מלווים ללווים לשם ביצוע עסקאות למתן אשראי ולתפעולן של עסקאות כאמור. במסגרת פעילות זו חשוף מפעיל המערכת לסיכונים תפעוליים שונים הקשורים בממשק שלו עם הלווים ועם המלווים בשלבי הפעילות השונים של המערכת. דרישת ההון הנוסף הקבועה בהוראה זו, נועדה להעמיד מקור כספי להבטחת התנהלותו התקינה של מפעיל המערכת בכל הקשור בקיום החובות המוטלות עליו מכוח החוק והדין, ולשמש כרית ביטחון ממנה ניתן יהיה להיפרע במקרה של התממשות הסיכונים הנלווים לפעילותו. הוראות חוזר זה יחולו על כל בעל רישיון להפעלת מערכת לתיווך באשראי.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
קורס דיני עבודה - כל עובד
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית