אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 614 - 18/06/2017
 

כל עתיד

 
שאלות
 
 
חבות בדמי ביטוח על פנסיה המתקבל מחו"ל לתושב ישראל

פנסיה מחו"ל מחויבת בדמי ביטוח לאומי כהכנסה פסיבית עד גיל הפרישה (62 לאישה ו-67 לגבר), ותחויב בשיעורי ביטוח לאומי המוטלים על הכנסה פסיבית, כדלקמן: הסכומים מעודכנים לשנת 2017. עד להכנסה שנתית של 69,684 ש"ח בשיעור של 9.61%, ומעל הסכום הזה 12% - זאת לאחר הפחתת פטור שנתי של 29,019 ש"ח. בהגיע המבוטח לגיל פרישה הוא יהיה פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי על הכנסה זו.

לתשובה מאת רו"ח יהושע מיניביצקי - לחץ כאן
 
התנאים להפקדת תמורה ממכירת דירה שלישית בקופת גמל להשקעה במסגרת חוק מס ריבוי דירות ופטור ממס רווחי הון במשיכת הרווחים מקופת גמל שבה הופקדו כספי המכירה

סעיף 22 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים קובע את התנאים המצטברים שלהלן המאפשרים הפקדת תמורה ממכירת דירה בקופת גמל להשקעה במסגרת חוק מס ריבוי דירות:

לתשובה מאת רואה חשבון ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
תשלומי פנסיית נכות מקרן לעצמאים הם הכנסה חייבת בדמי ביטוח

ביום 19.3.2017 דחה בית הדין האזורי לעבודה את תביעתו של עו"ד מחמוד אבן ברי וקבע כי תגמולי הביטוח שקיבל מכוח פוליסת ביטוח מחברת הביטוח הם בבחינת הכנסה כהגדרתה בסעיף 2 לפקודת מס הכנסה וחייבים בדמי ביטוח.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
חוזר מס הכנסה מס' 4.2017 רשות המסים בנושא: יתרות צבורות בקופה מרכזית לפיצויים

חוזר זה מחליף ומבטל את חוזר מספר 7/2016 שפורסם ביום 26/12/2016. מטרת חוזר זה הינה להסדיר ולקבוע כללי מיסוי לעניין כספים הצבורים בקופות המרכזיות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חברת התכשיטים "ה. שטרן" תשלם הפרשי פיצויי פיטורים לעובד ותיק שפוטר כדין

בית הדין האזורי לעבודה קיבל חלקית את תביעתו של עובד ותיק ברשת התכשיטים "ה. שטרן" שפוטר מעבודתו, ופסק לו הפרש פיצויי פיטורים בסך של כ-48 אלף ₪. נקבע, כי החזר הוצאות הדיור ששולם לתובע לא שיקף את הסכום האמיתי ששילם בפועל עבור השכירות אלא הועמד יש מאין על כ- 5,200 ₪ ולכן מלמד על קשר רופף בין "החזר הוצאות" אמיתי להעלאה סתם של משכורת. מנגד, ביה"ד לא שוכנע כי הפיטורים היו "שלא כדין" או כי התובע זכאי לפיצוי על שעות נוספות או אי הפרשה לקופ"ג.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
Vlookup מלכת הפונקציות
מטרת הקורס: ללמד את המשתמש המתקדם כיצד לנהל את עבודתו ביעילות באמצעות היכולת לאחד מידע בין טבלאות נתונים שונות, להשוות בין מידע שמגיע ממספר מקורות שונים, להקטין את הצורך בתחזוקת קבצים באמצעות שמירת נתוני תחזוקה בקבצים נפרדים (שיכולים לשרת את המחלקה כולה) ושליפת המידע הרלוונטי
 
 
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עתיד