אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 631 - 22/10/2017
 

כל עתיד

 
שאלות
 
 
פריסת מס בגין היוון קצבה מכספי תגמולים

עובד שפרש בגיל הפרישה החוקי, קיבל מענק פרישה וביצע פריסת מס. הוא מקבל קצבה העולה על הקצבה המזערית.

הפורש הותיר בקופת גמל על שמו, תגמולים הוניים וקצבתיים. חלקם של כספי התגמולים, מקורם בתכניות קצבתיות במקור וחלקם מקורם מהפקדות בקופת גמל אחרי 2008.

1. האם בתום שנות הפריסה של המענק, יוכל הפורש לבקש פריסת היוון הקצבה הנובעת מצבירת התגמולים הקצבתיים, או שפעולת פריסת המענק שוללת זכות לפריסה נוספת של היוון הקצבה הנובעת מתגמולים?

2. האם לצורך מפתח שנות הפריסה שנת פריסה בגין כל 4 שנות עבודה, יילקחו בחשבון כל שנות העבודה בהם נצברו תגמולים ההוניים וקצבתיים, או רק השנים בהן נצברו התגמולים הקצבתיים כלומר מ- 2000 או 2008?

לתשובה מאת רו"ח ישראל עזרא - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
העברת כספים בין קופות גמל

אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון, פירסם תיקון לחוזר 'העברת כספים בין קופות גמל'. התיקון בחוזר זה מאפשר למעסיק להעביר כספים מקופה מרכזית לפיצויים לקופות גמל לקצבה של עובדיו.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
נחתמה אמנה לביטחון סוציאלי בין המוסד לביטוח לאומי לבין הפדרציה הרוסית

בתאריך 1.10.2017 נכנסה לתוקף האמנה לביטחון סוציאלי בין מדינת ישראל לבין הפדרציה הרוסית. האמנה מבטיחה רציפות ושמירת זכויות בתחום הביטחון הסוציאלי למבוטחים, אזרחי ותושבי שתי המדינות העוברים ממדינה למדינה למטרת מגורים זמניים או מגורי קבע, בענפי הביטוח הבאים: זקנה, שאירים, נכות, נפגעי עבודה, ילדים ודמי לידה. האמנה נועדה להעניק זכויות לעולים מהפדרציה הרוסית בלבד שעלו לישראל עד שנת 1993.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הקלות במס הכנסה לגמלאים ובעלי הכנסות נמוכות

החל מתחילת שנת 2006 אוחדו מרבית שיעורי המס בשוק ההון, ובמקביל הופחתו פעם נוספת שיעורי המס על הכנסות מעבודה. סקירה זו מפרטת את אופן הטלת המס על ההון ואת ההקלות הניתנות לציבור הגמלאים ובעלי ההכנסות הנמוכות. נציין כי גמלאים לעניין זה הם מי שהגיעו לגיל פרישת חובה או לגיל פרישה, כפי שיפורט בסעיף 3.1 להלן.

לחוזר רשות המיסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין הארצי לעבודה דחה בערעור בקשה לעיכוב חיובים סוציאליים שהוטלו על מעסיקו של אזרח אריתראי

בית הדין הארצי לעבודה דחה בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין שהגישה חברה שמנהלת בתי קפה בעקבות ההחלטה לחייבה בתשלום זכויותיו הסוציאליות של אזרח אריתריאה שעבד אצלה. נפסק כי החברה לא שכנעה כי סיכויי הערעור שהגישה גבוהים באופן המצדיק עיכוב ביצוע.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
ארגז כלים למעסיק בדיני עבודה
כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים או מנהל שנדרש לסוגיות בתחום יחסי העבודה, צריך שיהיו בידו כלים להתמודדות יומיומית עם מצבים שונים ומשונים מעולם זה. ביום זה נסקור את העקרונות החשובים, בגדר "מורה נבוכים" במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עתיד