מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 786 - 27/12/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 27.12

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה) (תיקון מס' 8)(תיקון), התשפ"א – 2020

ביום 13.12.2020 פורסם ברשומות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה)(תיקון מס' 8)(תיקון), התשפ"א - 2020 אשר מפחית את משך ימי הבידוד ל- 10 ימים בתנאים מסוימים.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
שאלות
 
 
כללי משיכה של כספי תגמולים מתוכניות קצבה ומתוכניות הוניות

כללי משיכת כספי תגמולים מעוגנים בסעיפים 34 ו-38 לתקנות קופות גמל ותלויים בסוג התוכנית שבה נצברו הכספים ובמעמדם. כמו כן, יש לשים לב שהקצבה הנוכחית, 4,500 ש"ח, נמוכה מהקצבה המזערית העומדת על 4,525 ש"ח שהיא תנאי בסיס להיוון, כך שאם חלק מצבירת התגמולים הנוכחית אינו עומד בתנאי המשיכה כדין, וכדי שלא לשלם מס בשיעור של 35% לפחות, העמית יוכל להמיר כספים אחרים לטובת יצירת הקצבה המזערית ואז להשתמש גם במסלול של היוון קצבה פטור או חייב, כפוף לקיבוע זכויות וניצול יתרת ההון הפטורה

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
הפרשות לקרן השתלמות בשנת המס 2020 לעצמאים, שכירים ובעלי שליטה

רו"ח אליק גנדלמן מרכז לקראת סוף שנת המס 2020 את התקרות, האחוזים וסוגי העמיתים בקרנות ההשתלמות, כדי שיוכלו להתנהל נכונה בהפקדותיהם לקרנות ההשתלמות וליהנות מניכויים וזיכויים בהתאם

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
רשות שוק ההון מסירה חסמים ומסדירה את תחום הזיהוי מרחוק בקרב פינטקים ונותני שירותים פיננסים

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פרסמה חוזר המאפשר לבעלי רישיון נותן שירותים פיננסים למלא אחר החובות המוטלות עליהם מכוח חוק איסור הלבנת הון ומימון טרור באמצעות טכנולוגיה ובלא צורך בזיהוי ואימות פנים אל פנים פרונטלי של הלקוחות. בנוסף, החוזר מפרט את התהליכים והבקרות שיבטיחו יישום מלא ואחראי של החובות המוטלות על בעלי הרישיון תוך רתימת טכנולוגיות מתקדמות.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
התקשרות מרחוק עם מקבל שירות באופן מקוון

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה טכנולוגית בשירותים פיננסיים, שמאפשרת ביצוע הולך וגדל של פעולות פיננסיות באופן מקוון. על מנת לאפשר פעילויות של בעלי רישיונות שירותים פיננסיים שחלים עליהם צווי איסור הלבנת הון ומימון טרור, מוצע לפרסם חוזר זה המסדיר אפשרות לבצע זיהוי, אימות והצהרת נהנה באמצעות טכנולוגיות לזיהוי באופן מקוון של מקבל השירות.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
צירוף לביטוח תיקון

לאור מדיניות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון להגביר שקיפות והוגנות בהליך הצירוף, על מנת לשקף למבוטחים רובד נוסף במכלול השיקולים בעת רכישת המוצר הביטוחי ולאפשר להם לקבל החלטה מושכלת המתאימה ביותר לצרכיהם, חוזר זה מטיל הוראות המחייבות את סוכן הביטוח לגלות למועמדים לביטוח, בעת הליך הצירוף, כי עיקר הכנסותיו של סוכן הביטוח מתקבלות מחברות ביטוח מסוימות, עוד קובע החוזר כי גורם משווק יידרש להציג למבוטח את תוצאות הליך התאמת הצרכים על מנת שמידע רלוונטי למבוטח יפרש בפניו בעת הליך מכירת ביטוח. בנוסף, נקבע כי סוכני ביטוח לא יוכלו להתנות את הליך הצירוף לביטוח, לרבות את התאמת הצרכים למועמד לביטוח, בכך שהוא יישאר מבוטח למשך תקופת ביטוח קצובה או שאינה קצובה.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות היערכות לפרישה ינואר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2