מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 787 - 03/01/2021

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 3.1

 
שאלות
 
 
העברת קרן השתלמות מחברה אחת לשנייה

ניוד קרן השתלמות מגוף מנהל אחד לגוף מנהל אחר אפשרי בכל עת. ניוד כאמור משמר את בסיס המס של היתרות, יתרה פטורה ממס ויתרה חייבת במס רווח הון ככל שהחשבון כולל גם הפקדות מעבר לתקרה המוטבת וכן את תאריך הוותק. במעבר בין מעסיקים יש לפתוח חשבון חדש בקרן השתלמות שיהיה על שם המעסיק החדש. כל עוד לא בוצעה משיכה מחשבון ותיק בקרן השתלמות אזי חשבון חדש שייפתח יקבל, לפי בקשה מתאימה שתוגש, את תאריך הנזילות של החשבון הוותיק לפי מועד ההפקדה הראשונה לחשבון זה.

לתשובה מאת רו"ח ויועץ פנסיוני ישראל עזרא - לחץ כאן
 
חובת המעסיק להפקדה לגמל כאשר העובד מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו ותקופת עבודתו פחותה מ-3 חודשים

מועד תחילת ההפקדות לגמל החל על מעסיק, המפקיד בהתאם להוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, משתנה בין עובד שמבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו לבין עובד שאינו מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו. עובד שאינו מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו - יהיה זכאי לביטוח הפנסיוני ולביצוע ההפרשות מיד בתום 6 חודשים מתחילת העבודה. עובד שמבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו - יהיה זכאי לביצוע ההפרשות החל מהיום הראשון לעבודתו. ההפרשות יבוצעו לאחר 3 חודשי עבודה או בתום שנת המס - המועד המוקדם מבניהם, רטרואקטיבית ליום תחילת עבודתו אצל המעסיק ולא תחול לגביו תקופת ההמתנה האמורה.

לתשובה מאת עו"ד מעיין קישלס - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
כספי פיצויים שחויבו במס בהפקדה - קצבה מוכרת

במאמר זה נעסוק בכספי פיצויים שחויבו במס במועד ההפקדה, וכיצד יש לטפל בהם בסיום עבודה ובפרישה.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דוח שנתי ודוח רבעוני לעמיתים ולמבוטחים בגוף מוסדי - תיקון

ביום 9 בספטמבר 2020 פורסמו ברשומות תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (הוצאות ישירות בשל ביצוע עסקאות) (תיקון), התש"ף- 2020. במסגרת התקנות נקבע, בין היתר, כי במסגרת הדיווחים שנשלחים לעמית ולמבוטח לפי הוראת סעיף 35 לחוק הפיקוח על קופות הגמל, גוף מוסדי ידווח לעמית או למבוטח את שיעור ההוצאות הישירות שנגבו מנכסי קופת הגמל שבניהולו, את סוגי ההשקעות שבגינם הוא גבה את ההוצאות הישירות, ואת התשואה בניכוי ההוצאות הישירות באופן ובתנאים שיורה הממונה. חוזר זה מתקן את הדוח השנתי לעמיתים ולמבוטחים ומוסיף את חובת הדיווח בנוגע להוצאות הישירות שנגבו על ידי הגוף המוסדי בהתאם להוראות תקנות הוצאות ישירות. יצוין כי חוזר זה מפורסם כך שהדיווח כאמור בנוגע להוצאות הישירות ייכלל במסגרת הדוח השנתי לשנת 2020.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
ביה"ד הארצי לעבודה: פיצויי פיטורים ישולמו גם לעובד/ת אשר העתיקו את מקום מגוריהם לרגל היותם ידועים בציבור

בית הדין הארצי לעבודה דחה את ערעורה של חברה שטענה כי לא קמה לעובדת שהעתיקה את מקום מגוריה בהיותה ידועה בציבור זכות לפיצויי פיטורים. נטען כי פרשנות נכונה של חוק פיצויי פיטורים נעשית תוך מבט אל עבר מציאות החיים האמיתית של האדם, להבדיל מהדפוס הרשמי המגדיר את מעמדו האישי, והדברים עולים בקנה אחד עם מכלול הוראות החוק, ומתיישבים היטב עם תכליתו החברתית והסוציאלית.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות היערכות לפרישה ינואר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2