מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 788 - 10/01/2021

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 10.1

 
שאלות
 
 
פטור על קצבה מזכה לגמלאי שמקבל פנסיה תקציבית משני מקומות עבודה שאחת מהן נתקבלה לפני 1.1.2012

מדובר על גמלאי שהגיע לגיל הזכאות ( גיל פרישה או תחילת קבלת קצבה על פי המאוחר מבניהם) לפני 2012 ולכן חל החוק הישן. בנוסחת השילוב הישנה , אם המענק הפטור ממס שקיבל משולם בגין שנים שאין בעדן זכות לקצבה הוא לא פוגע בפטור לקצבה. מעבר לכך, מענק שנים עודפות פטור ממס לא השפיע על הזכאות לפטור על הקצבה. בהתאם, נראה כי יהיה זכאי לפטור מרבי על הקצבה העומד ב 2020 על 52% מהקצבה המזכה

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
מה יקרה לקצבת הזקנה מקרן הפנסיה אחרי שתצאו לפנסיה?

קצבת הזקנה מקרן הפנסיה תשולם לפורש לכל ימי חייו ולאחר מותו גם לבן הזוג לכל ימי חייו. אך מה יקרה לקצבה אחרי היציאה לפנסיה? האם היא תישאר קבועה לאורך 20 שנים? האם הקצבה צמודה למדד או תלויה בשוק ההון? ומה יקרה אם תשתנה תוחלת החיים?

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
שיעורי מס ומדרגות מס לשכירים ולעצמאים ולהכנסה שאינה מיגיעה אישית והכנסות פסיביות לשנת המס 2021

שיעורי המס לשכירים ועצמאיים ממשכורת חודשית ושנתית ומהכנסה מיגיעה אישית החל מינואר 2021

לטבלה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
חוזר צירוף לביטוח תיקון דחיית מועד כניסתן לתוקף של הוראות המטילות חובות גילוי על סוכן קשור

ביום 8 בדצמבר 2020 פורסם חוזר 2020-1-18 "צירוף לביטוח - תיקון". בתיקון לחוזר צירוף נקבע שהוראותיו, ובין היתר אלה הנוגעות להטלת חובות גילוי על סוכן קשור, ייכנסו לתוקף ביום 1 בינואר 2021 . חוזר זה דוחה את מועד תחילת תוקפן של הוראות תיקון לחוזר צירוף בחודשיים וזאת בכדי לאפשר היערכות נוספת לחברות הביטוח ולסוכני הביטוח.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
שינוי בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לשנת 2021

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר שמטרתו עדכון השינויים בדיווח ותשלום דמי ביטוח לציבור המעסיקים החל מינואר 2021 .בחוק השכר הממוצע (הוראת שעה - נגיף הקורונה החדש) 2020, נקבע שבסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי ובסעיף 2 לאותו חוק, השכר הממוצע בשנת הכספים 2021 יהיה השכר הממוצע ביום 31 בדצמבר 2020. לפיכך לא יחולו שינויים בבסיסים לשנת 2021 ביחס לשנת 2020 לעניין חוזר זה. השכר הממוצע במשק לשנת 2021 נשאר זהה לשכר הממוצע במשק לשנת 2020.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה תביעתו של מרצה לקבלת הפרשי תגמולי ביטוח - בחר מרצונו ובמודע מסלול מוטה זקנה על פני כיסויים ביטוחיים לנכות ושאירים

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה שהגיש עובד בטענה שהוא בחר במסלול כיסוי "בסיסי" שמשמעותו פנסיית נכות בשיעור של 75% מהשכר הקובע עד לגיל 67, בניגוד למסלול מוטה זקנה המקנה זכות לפנסיית זקנה מרבית תוך הפחתת שיעורי פנסיות הנכות והשאירים. נקבע כי העובד, בהיותו מרצה בתחום הביטוח, בחר מרצונו ובמודע מסלול מוטה זקנה על פני כיסויים ביטוחיים לנכות ושאירים.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות היערכות לפרישה ינואר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2