מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 929 - 26/11/2023
שלום, (לקוח מס' )
גליון - 929 26/11/2023
מאמרי מומחים
הביטוח הלאומי – עדכונים שונים ותמצית תנאי הזכאות לדמי אבטלה במלחמת חרבות ברזל placeholder
רו"ח אורנה צח-גלרט מרכזת את העדכונים השונים במלחמת חרבות ברזל והסבר תמציתי על זכאות עובדים לדמי אבטלה לאור חוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה-חרבות ברזל) התשפ"ד-2023. כל המידע המוצג בפרסום זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת או המלצה
למאמר מאת רו"ח אורנה צחגלרטלחצו כאן
חוזרים
placeholder נפתחה המערכת להגשת תביעות נזק עקיף בגין "חרבות ברזל" בכל מסלולי הפיצוי
רשות המסים פתחה את המערכת להגשת תביעות מקוונות לפיצויים לעסקים עבור נזק עקיף כתוצאה ממלחמת "חרבות ברזל". מדובר במערכת משוכללת אחת שדרכה יוכלו כלל העסקים בישראל להגיש תביעה לפיצויים בגין נזק עקיף, בכל מסלולי הפיצוי השונים שמציעה המדינה, ובהתאמה למיקום העסק ומידת הפגיעה של הלחימה במחזור העסקאות.
לחוזר רשות המסיםלחצו כאן
איך נשמור על זכויות פנסיוניות גם בתקופת המלחמה? placeholder
הוציאו אתכם לחל"ת בגלל המלחמה? כדאי לדעת שהפסקת ההפרשות הפנסיוניות עלולה לפגוע ברצף הזכויות הפנסיוניות שלכם ובכיסויים הביטוחיים. אגף הפנסיה בהסתדרות פועל, ככל שניתן, מול מעסיקים, ליישום הסדרים שיבטיחו שהזכויות הפנסיוניות של העובדים לא ייפגעו. גם אם אתם עדיין לא מאוגדים בהסתדרות, יש כמה טיפים שכדאי לכם לדעת כדי לשמור על הפנסיה.
לחוזר הסתדרות העובדים החדשהלחצו כאן
placeholder נפתחה המערכת להגשת בקשה למענק סיוע לתושבי העוטף
נפתחה המערכת להגשת בקשה למענק סיוע להתארגנות ראשונית לתושבי העוטף. השירות מאפשר לתושבי העוטף אשר פונו ממקום מגוריהם להגיש בקשה למענק סיוע להתארגנות ראשונית. מדובר על תושבים שמקום מגוריהם הקבוע הוא מ-0 עד 7 ק"מ מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה והתפנו או פונו ממקום מגוריהם למקום מגורים אחר החל מ 7.10.2023
לחוזר רשות המסיםלחצו כאן
פסיקה
קרנות הפנסיה חבות חובה מוגברת של תום לב, אמון וגילוי מלא לעמיתיהם placeholder
בית הדין קיבל תביעת אלמנה לתשלום פנסיית נכות לאחר שמבטחים טענה כי בעלה המנוח יצא לחל"ת וחדל מלהיות עמית פעיל. נקבע כי בהינתן הפגיעה הפוטנציאלית של שלילת הכיסוי הביטוחי, מבטחים לא העבירה למנוח כנדרש את מכתב ההתראה על הנזק שייגרם כתוצאה מהפסקת התשלומים לקרן, ובכך הפרה את חובותיה.
לתקציר פסק הדיןלחצו כאן
שאלות
placeholder קבלת קצבה טרם פרישה מהמעסיק
עובד החל לקבל קצבה חודשית מכספי הפיצויים שנצברו בקרן הפנסיה למרות שטרם פרש מהמעסיק. העובד לא קיבל טופס 161 כיוון שלא הסתיימו יחסי עובד מעביד. כיצד יחושב הפטור ממס על פיצויים אלו?
לתשובה מאת יועץ פנסיוני יונתן יארוסלבסקילחצו כאן

כל עתיד 19.11

חיפוש מבזק

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!