מבזקים בנושא גמל ופנסיה : גיליון 745 - כל עתיד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 745 - 23/02/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kolatid

 
שאלות
 
 
עובד שפרש החל משנת 2017 נדרש למלא טופס 161 א' עם הבחירות המבוקשות שלו לעניין מיסוי כספי הפיצויים

במסגרת תיקון 232 לפקודה שנכנס לתוקפו ביום 01.01.2017 נוספה פסקת משנה לסעיף 9(7א)(ז) (ז1) ולפיה נקבע כי עובד שפרש והסכומים העומדים לרשותו במרכיב הפיצויים אינם עולים על 365,510 ש"ח (נכון לשנת 2020) או על "משכורת עד 34,900 ש"ח לחודש * וותק (תקרת הפיצויים) – על פי הגבוה, יראו אותו כאילו הגיש לפקיד השומה בקשה לרצף קצבה, אלא אם ביקש אחרת. משמע, התיקון החל רצף קצבה כברירת מחדל לפורשים אלא אם בחרו אחרת על פי הוראות מילוי טופס 161 א'.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
שיעורי מס במשיכת תגמולים מקרן פנסיה בסכום חד פעמי – משיכה שלא כדין

משיכת התגמולים במעמד עצמאי מקרן פנסיה יש לחלק לשתי תקופות: א. תגמולים שנצברו עד 30/04/97 ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי פטור ממס. ב. תגמולים שנצברו החל מ-01/05/97 ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי במסגרת היוון קצבה ככל שלעמית קצבה מזערית. היוון כאמור יכול להיות פטור ממס במסגרת יתרת ההון הפטורה או חייב במס שולי. ככל שמדובר במשיכת כספים במסגרת משיכה שלא כדין ולא כהיוון קצבה שיעור המס הוא 35% או המס השולי, על פי הגבוה מביניהם.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
האם מעסיק אחראי לבחירה שגויה של עובד בתכנית פנסיונית?

בית המשפט העליון אימץ את פסק הדין של בית הדין לעבודה ופסק לטובת המעסיק, תוך שהוא קובע כי זכות העובד לבחור תכנית פנסיונית כרצונו היא רחבה ביותר, וכוללת גם את הזכות לוותר על כיסוי ביטוחי למקרה אובדן כושר עבודה.

למאמר מאת שי עופרי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הממונה על שוק ההון העניק רישיון לחברת ביטוח דיגיטלית חדשה

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, העניק רישיון לחברת "דיויד שילד״. החברה תעסוק תחילה, בעיקר במכירת ביטוח מפני מחלות ואשפוז (נסיעות לחו"ל, הוצאות רפואיות ורילוקיישן),והיא צפויה להרחיב את פעילותה בהמשך.

לחוזר רשות שוק ההון - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
העליון מבהיר: מתי ניתן להעביר לנאמן כספי פיצויים של פושט רגל הצבורים בקרנות הפנסיה?

במסגרת ערעור שבא לפניו, נדרש בית המשפט העליון לשאלה העקרונית בדבר מעמדם של כספי פיצויי פיטורים שנצברו לטובת חייב בקופת גמל לקצבה, ואפשרות העברתם לנאמן על נכסיו. נקבע, כי קיים ספק אם כספי הפיצויים נועדו "למטרת קצבה" ולכן העברתם לנאמן מותנית באישור בית המשפט, שעליו לשקול את הדבר בכובד ראש נוכח ההשלכות המשמעותיות הקיימות למהלך זה. מנגד, הבהיר ביהמ"ש כי מסקנה זו לא תחול על כספי פיצויים הצבורים בקרן פנסיה ותיקה וטרם הגיע מועד תשלומם כקצבה, שכן הדבר יוביל לשלילת זכאותו של המבוטח לקבל קצבה מהקרן.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
המגזר השלישי - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
סגור חלון
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית