מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 790 - 24/01/2021

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל עתיד 24.1

 
שאלות
 
 
שיעור המס על קצבה המשולמת מכספי פוליסת פרט

שיעור המס על קצבה המשולמת מכספי פרט שנצברו בפוליסה בחברת ביטוח הוא בהתאם להוראות סעיף 9(ב) לפקודת מס הכנסה. משמע, עד לגיל פרישה שיעור המס הוא כהכנסה חייבת במס בהתאם להוראות סעיף 2(5), כלומר מס שולי. החל מגיל פרישה (62 לאישה ו-67 לגבר) שיעור המס נשאר זהה ואולם 35% מהקצבה (ללא תקרה) פטורים ממס כך שהמיסוי חל רק בגין 65% מהקצבה. קצבת פרט אינה נחשבת לקצבה מזכה ואינה נהנית מהטבות מס של קצבה מזכה, ובהתאם אינה רלוונטית להגדרת גיל הזכאות.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
2021: מה צפוי לנו בחיסכון הפנסיוני?

רפורמות בפנסיה: דמי הניהול על הפנסיה לפנסיונרים בדרך למטה; בקרוב צפוי יישום של דמי הניהול הדיפרנציאליים ודמי ניהול משתנים

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל - עדכון

רשות שוק ההון פרסמה חוזר בנושא אופן הפקדת תשלומים לקופת גמל הקובע דחייה בדיווח מקוון על הפקדות לקופות גמל למעסיקים שיש להם לפחות 3 עובדים אך לא יותר מ- 10 עובדים, מפברואר 2021 לפברואר 2022 ובעבור מעסיקים שיש להם פחות מ-3 עובדים, מיוני 2021 ליוני 2022.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני - עדכון

מטרת החוזר לבצע דחיה של חלק מהוראות אשר היו אמורות להיכנס לתוקף. בממשק הניוד, ההוראות הנוגעות לחובה לסליקה כספית במסלקה הפנסיונית נדחו ל- 2/2024. הוראות בנושא העברת מידע הנוגע להשוואת התשואה בין קופות גמל במקרה של איחור בהעברת הכספים, נדחו ל-11/2021. בממשק מעסיקים, ההוראות הנוגעות לעניין הגבלת השימוש של הפקדות מעסיקים באמצעות חשבון נאמנות, וההוראות לעניין כללים להעברת מידע מבעל רישיון למעסיק ולגוף מוסדי לעניין אופן חלוקת כספים בין קופות גמל נדחו ל-2/2022. בנוסף פורסמה גרסה מעודכנת לממשק מידע למעסיק

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
אין שינוי בסכומי הקצבאות של המוסד לביטוח לאומי בשנת 2021

בשנת 2021 לא חלה עלייה במדדים (מדד המחירים לצרכן והשכר הממוצע לפי חוק ביטוח לאומי) המשפיעים על עדכון קצבאות הביטוח הלאומי, לפיכך סכומי הקצבאות בינואר 2021 נשארו ללא שינוי בהשוואה לינואר 2020. ייתכן שינוי בסכומי הקצבאות המתעדכנות לפי מדדים אחרים.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
משיכת כספי פיצויים מקופת פנסיה ע"י מעסיק אפשרית במקרה של גניבה ממעסיק

עובד ותיק אשר עבד כסבל ובהמשך בתפקיד של קניין בחברת תרופות, נמצא גונב ממעסיקה פסולת מתכתית, מוכר אותה ומשלשל את הכסף לכיסו. העובד הודה בכך בישיבת בירור שביצעה המעסיקה. המעסיקה בנתה הסכם עם העובד לפיו הוא יחזיר לה חוב של למעלה ממיליון ש"ח בתשלומים ולא יקבל פיצויי פיטורים או הודעה מוקדמת, ויחסי העבודה יסתיימו לאלתר. לעניין כספי הפיצויים שבקופת הפנסיה, יוכל העובד לפנים משורת הדין למשוך את כספי הפיצויים שהצטברו. בהמשך, העובד הפר את ההסכם ולא שילם את התשלום הראשון ואף ניסה לשכנע את המעסיקה לוותר לו על החוב. בתגובה המעסיקה תבעה את העובד בבית הדין האזורי. בית הדין קבע כי עובד שגנב ממעסיקתו אינו זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת ואף מאפשר למעסיקה הטלת עיקולים לצורך תשולם החוב של העובד גם בקופה הפנסיונית בה נמצאים כספי הפיצויים. בית הדין הארצי חיזק את מרבית הנימוקים של בית הדין האזורי אך הפחית את החוב שחויב העובד ובכך קיבל חלקית את ערעור העובד.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות היערכות לפרישה ינואר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2