מבזקים בנושא גמל ופנסיה : גיליון 739 - כל עתיד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 739 - 12/01/2020

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kolatid

 
שאלות
 
 
התראת קנס בגין אי הפקדת פנסיה לעצמאים בשנים קודמות מאז חוק פנסיית חובה והטבות המס להפקדה רטרואקטיבית

התראת הקנס שנשלחה השנה לעצמאים היא בגין שנת 2017. על פי הוראות החוק, בגין שנת 2017 תהיה אזהרה בלבד ולא יוטל בפועל הקנס (הדבר רשום גם במכתב שקיבל העצמאי ממרכז גביית הקנסות). לעניין הפקדה בגין שנות מס קודמות, ההפקדה תיהנה מהטבת מס כפוף לתקרות בגין השנה שבה בוצעה ההפקדה בלבד ולא בגין שנים קודמות ובכל מקרה מאחר ששיעור ההפרשה על פי הוראות פנסיה חובה הוא מוגבל, לא צפויה להיות חריגה מתקרת ההטבות לעצמאי גם אם העצמאי יבחר להפקיד פעמיים, כלומר עבור שתי שנות מס קודמות (שבגינן קיבל התראה) ועבור שנת המס הנוכחית.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
תקרות הפקדה לקופת גמל, תקרות הפקדה לקרן השתלמות, תקרות הפקדה לפנסיה בשנת המס 2020 לעצמאים לשכירים ולבעלי שליטה

רשות המיסים פרסמה את לוח העזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה לחודש ינואר 2020 ואילך. להלן מובאות תקרות ההפקדה לגמל בשנת 2020.

לטבלה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
לוח עזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה לחודש ינואר 2020 ואילך

רשות המסים בישראל פרסמה את לוח הניכויים , שיעורי המס, נקודות זיכוי וסכומים מתואמים לשנת המס 2020

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה

רשות המיסים פרסמה חוזר בנושא הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה הדן בשווי גמל ובשווי פיצויים. במסגרת חוזר זה יובאו עיקרי תיקון 232 לפקודה, תוך מתן הבהרות, דוגמאות והנחיות לפעולה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חלוקת אחריות בין מעסיק לחברת ביטוח על חוב שנוצר בקופות פנסיוניות לעובדים

בית ספר להוראה המעסיק עובדים נהג לשלם כספים שנועדו להפרשות לפנסיה עבור העובדים שלו באמצעות המחאות, לסוכן ביטוח אשר תיווך בהעברת כספים, לחברת הביטוח מגדל. סוכן הביטוח עמו עבד בית הספר במשך כ- 15 שנה, הלך לעולמו וסכומים נכבדים מתוך הכספים שהעביר לו בית הספר בתפקידו כמעסיק, לא הגיעו ליעדם בחברת הביטוח. המעסיק ביקש מבית הדין להורות למגדל לזכות את חשבונות העובדים בגובה הכספים ששולמו ע"י המעסיק למגדל או לסוכן הביטוח. נטען כי התגלו פערים בהליכי הבקרה של הסוכנים שעבדו מול מגדל, היה עירוב של כספים פרטיים וכספי נאמנות אצל הסוכן ביטוח, מגדל לא עשתה כל פיקוח או בדיקה מול הסוכן. מנגד, מגדל טענה כי מתוך 45 המחאות נפרעו אצלה 8 המחאות בלבד. בית הדין מצא כי התנהלות המעסיק מול הסוכן הייתה לקונית, שהרי בביקורת שבוצעה ע"י משרד החינוך לעניין תשלום רכיבי שכר שונים, נתגלו חובות לקופות הפנסיה של העובדים אולם כדי לעקוף את דו"ח הביקורת, עשה המעסיק יד אחת עם סוכן הביטוח והעביר לו המחאה לכאורה על הפער חוב שהתגלה כפיקדון אשר מעולם לא נפרע. נקבע כי יש לחלק את האחריות על הנזק שנגרם לעובדים באופן בו חברת הביטוח תישא ב- 70% מהנזק ואילו על המעסיק, מכוח החובות המוטלים עליו או מדוקטרינת האשם התורם יוטל 30% מהנזק.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
סגור חלון
סדנת גבייה וחייבים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית