מבזקים בנושא גמל ופנסיה : גיליון 730 - כל עתיד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 730 - 11/11/2019

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

kolatid

 
שאלות
 
 
פריסת הפרשי שכר, פריסת פיצויים ופנסיה על פי סעיף 8ג' לפקודת מס הכנסה

פריסת הפרשי השכר ופריסת מענק הפרישה מבוצעים באופן שונה. להלן אופן ביצוע הפריסה בכל אחד מסוגי התשלומים.

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
שעור הפטור ממס על פנסיה לנישום בן 80 שהחל להפריש לפנסיה לפני תיקון 190 לפקודה

גיל הזכאות בתיקון 190 מוגדר בסעיף 5(ג) לתיקון כדלקמן: "גיל הפרישה או הגיל שבו החל יחיד לקבל קצבה מזכה, כולה או חלקה, לפי המאוחר". הוראות המעבר לעניין שימוש בנוסחת שילוב ישנה או חדשה והזכאות לפטורים קבועות במסגרת סעיף 13 להוראות. על פי נתוני השאלה, העמית לא הגיע לגיל הזכאות ב-01/01/2012 ולכן זכאי לניצול פטור מלא בשיעור של 49% על קצבתו.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
אשת בעל המניות בחברה, כבעלת שליטה, אינה זכאית לדמי אבטלה

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה לתשלום דמי אבטלה מאחר שהמבוטחת לא הוכיחה כי התקיימו יחסי עובד ומעביד בינה לבין החברה שבה עבדה, מאחר שלמעשה הייתה בעלת שליטה בחברת מעטים.

למאמר מאת מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובד זכאי לפיצויי פיטורים כשמדובר בפיטורים מוסכמים

העובד עבד במשך כ-4 שנים אצל המעסיקה, חברה העוסקת בהכנת אוכל ואספקתו, בעיקר למוסדות חינוך. העובד טען כי כחודש וחצי לפני סיום העסקתו, הוא סירב לדרישת מנהלו לשנות את שעות עבודתו ולטענתו הוא הסכים לעבוד בשעות עבודתו הרגילות בעמדה אחרת במטבח, אולם המעסיקה סירבה להציבו במקום עבודה אחר ומסרה לו מכתב פיטורים בשל סירוב זה. מנגד המעסיקה טענה כי העובד התפטר. בענייננו נקבע כי העובד זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, גם מהטעם שמדובר בפיטורים מוסכמים, ולכן העובד מצוי במעגל הזכאים לקבלת מלוא פיצויי הפיטורים וגם אם היה נקבע כי מדובר בהתפטרות מוסכמת הרי שבנסיבות העניין, חל שינוי במתכונת שעות העבודה של העובד והעובד התריע בפני המעסיקה כי השינוי האמור מהווה הרעה בתנאי עבודתו ומקשה עליו, ונתן לה הזדמנות לחזור בה מהחלטתה, והיא לא נאותה לשנות את החלטתה. לאור האמור, גם בסיטואציה זו העובד זכאי לפיצויי פיטורים בשל הרעה בתנאי עבודתו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
סגור חלון
יום עיון שינויים בפנסיה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית