מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 872 - 18/09/2022

  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  

 

כל מס 15.9

 
שאלות
 
 
הודעה לפקיד השומה על העברת פעילות חברה כולל העברת עובדים

האם את ההודעה על העברת פעילות לחברה ואת הטפסים הנלווים מגישים לפקיד שומה בתיק המעביר או בתיק החברה הקולטת? מה לגבי הודעה על העברת העובדים - האם מודיעים לפקיד שומה רגיל או לפקיד שומה ניכויים, והאם של המעביר או של החברה הקולטת?

 

לתשובה מאת רו"ח יוסי ישועה ורו"ח אחמד חסונה - לחץ כאן
 
 
מאמרי מומחים
 
 
הטבות המס לעצמאים בקרן השתלמות ובקרן הפנסיה בשנת 2022

עצמאים, אל תסתפקו בהפקדה המינימלית לפנסיית חובה ונצלו את הטבות המס המגיעות לכם בקרן הפנסיה ובקרן ההשתלמות. הטבות המס מגיעות ליותר – 30% מהפקדה השנתית, מעניקות פטור ממס רווחי הון ומקטינות את התשלום לביטוח לאומי.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
תיקון הוראות החוזר המאוחד - שער 6 חלק 3 פרקים 4,3,2,1 ו-6 - עריכת תכנית לביטוח בריאות

במסגרת חוזר זה הוגדרה פוליסת בריאות בסיסית שרק לאחר רכישתה ניתן יהיה להמשיך ולרכוש מוצרי בריאות נוספים. נקבע כי מכירת המוצרים הנוספים תתאפשר בתנאי שהמבוטח מחזיק בפוליסה בריאות בסיסית בחברה כלשהי ולאו דווקא אצל אותה החברה שממנה מעוניין לרכוש את מוצרי הבריאות הנוספים. כמו כן, נאסרה מכירת פוליסת בריאות פרט למועמד לביטוח שיש ברשותו פוליסת פרט המעניקה לו כיסוי ביטוחי דומה. נקבע כי תחילתו של חוזר זה תיהיה ביום 1 בדצמבר 2022.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין הארצי חייב מעסיק להפריש לקרן הפנסיה גם בגין רכבי "פרמיה" ו"בונוס" היות והיוו חלק משכרו הרגיל של העובד

עובד שעבד כשנתיים וחצי כנהג הסעות בחברת הסעות תבע את המעסיק בגין אי הפרשות לקרן הפנסיה על הרכיבים של "פרמיה" ו"בונוס" שקיבל מהמעסיק שסירב לעשות כן היות והתוספות האלה הם לא חלק משכרו הרגיל אלא מהווים תוספות בגין מאמץ מיוחד. ביה"ד הארצי פסק כי הרכיבים פרמיה ובונוס ששולמו לעובד הם בגדר "שכר" בעד עבודתו הרגילה, ועל המעסיקה היה להעביר הפקדות בגינם לקרן הפנסיה. העובדה שהמחלוקת בעניין מהות הרכיבים הנ"ל התגלעה רק לקראת סיום יחסי עובד ומעביד, אין בה כדי לשלול את האפשרות כי הימנעות המעסיקה מלהפקיד כספים לקרן הפנסיה מרכיבים אלה מהווה "הרעה מוחשית בתנאי עבודה" אך מאחר שאין קשר סיבתי בין התפטרות העובד לבין הימנעות המעסיקה מהפקדות לקרן הפנסיה בעד הרכיבים פרמיה ובונוס הוא אינו זכאי לפיצויי פיטורי כמתפטר בדין מפוטר.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
חוזים וטפסים
שאלות ותשובות
מאמרים
הסכמים וצווי הרחבה
מחשבונים וטבלאות
מיסוי פנסיוני
יסודות ביטוח פנסיוני


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון מטבעות דיגיטלים
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית